Skip to main content

İnşaat Reklam Ajansı

İnşaat Reklam Ajansı

İnşaat sektöründe bilinirlik kazanmak ister misiniz? Öyleyse ihtiyacınız olan şey inşaat reklam ajansı ve onun profesyonel desteği! İnşaat, oldukça geniş bir sektör. Bu sektörde rakiplerin önüne geçmek isteyen bir inşaat firmasının dijital imkanlardan faydalanması gerekiyor.

Potansiyel müşterilere daha kolay ulaşmayı mümkün kılan dijital dünya, bu sektör için de ideal araçlar sunar. Firma; rakiplerinden ne farkı olduğunu, insanların onu tercih etme nedenini, kalitesini dijital kaynaklar vasıtasıyla sunar. Ancak bunu ‘daha etkili’ bir şekilde yapmak için bir dijital ajansın desteğini almak ‘daha başarılı’ sonuçları ortaya koyar.

Reklam, bu konuda kilit bir hamledir. Firmanın sektördeki faaliyetlerine dair bilgi veren ve kampanyalarını sunan reklamlar hedef kitlenin müşteri haline gelmesinde belirleyici rol oynar. İnşaat reklamlarında dikkat edilmesi gereken detaylar;

 • Farkındalık: Hedef kitlede firmaya dair bir farkındalık uyandırmak reklamın ana amaçları arasında yer alıyor.
 • Aktiflik: Reklamınızı dijitalin farklı alanlarında ve farklı zaman dilimlerinde yayınlamanız potansiyel müşterilerin zihninde ilk tercih olmanızı sağlıyor.
 • Satış Yapma: Reklamın bir diğer amacı satışları etkilemek. Hedef kitleyi satın almak için harekete geçirecek reklamların tasarlanması şart.

Reklam sürecinde göz önüne alınan bu detaylar sayesinde kaliteli ve kapsamlı bir reklam oluşur. Bu reklamın oluşumu, dağıtımı ve ölçümü ise inşaat firmasının bizzat kendisinin gerçekleştireceğinden daha fazla özen ister.

Bu nedenle firmanın bu stratejiyi bir bilene yani dijital ajansa bırakması gerekir. Duende Dijital, reklam dünyasındaki profesyonelliği ve tecrübesi ile sizin yanınızda. Reklam kampanyalarınızı nasıl gerçekleştireceğinize dair rehber sunan Duende Dijital ile inşaat sektöründe hak ettiğiniz başarıya ulaşacaksınız!

Reklamlarınızla Var Olun!

İnşaat, kalabalık bir sektör. Burada potansiyel müşteriye ulaşmanın en iyi yolu inşaat reklam ajansı desteği almak. Bu destek bağlamında dijitalin farklı noktalarında reklamlarınızın yayınlanması mümkün;

 • Google Ads: Google’ın reklam aracından faydalanarak reklamınızın arama motorunda birçok sayfada görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizin onayınız dahilinde açılan Google reklamının barındırdığı görsel ve içerik ayrıntıları ise Duende Dijital’e ait olur.
 • Meta Reklamları: İnşaat reklam ajansı hizmetlerinin bir parçası olan Meta reklamlar sosyal medyada görünürlük kazanmanızı sağlar. Meta platformlarında reklamlarınız yayınlanır. Böylece sosyal medyada (Instagram ve Facebook) vakit geçiren kitle firmanızı fark eder.

Bu reklamları kullanmak televizyon reklamlarına kıyasla çok daha pratiktir. İnşaat faaliyetinin getirdiği kar oranı televizyon reklamına gider. Ancak dijital reklam daha uygun fiyatlarla gerçekleşir. Ayrıca bu reklamların beraberinde getirdiği avantajlar da firmanız için olumlu bir etkiyi ortaya koyar;

 • Bilinirlik kazanma,
 • Kampanyalarınızın geniş bir kitleye duyurulması,
 • Satışlarınızda yükseliş yaşanması,
 • TV reklamının alabileceğinden daha fazla etkileşim elde etmesi dijital reklamların size sağlayacağı avantajları oluşturur.

Reklam oluşturma sürecinde ise dijital reklamların sahip olduğu filtreleme özellikleri reklamın çok daha etkili olmasına yardımcı olur. Uygun dijital platformda uygun hedef kitleye yönelik bir şekilde yapılan reklam canlı bir etkileşime sahiptir.

Google Ads ya da Meta reklamlarını nasıl yöneteceğini bilen dijital ajans, inşaat sektöründe öne çıkmanızı sağlar. Reklam stratejisinin tüm aşamalarına hakim olan Duende Dijital ise inşaat faaliyetlerinizin hak ettiği değeri kazanmasında rol üstlenir.

İnşaat Reklam Ajansı ile Görünürlük

Dijital dünyada bir inşaat firmasının görünürlük kazanması için dijitale ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın büyük bir kısmını ise reklam oluşturur. İnşaat reklam ajansı da bu noktada devreye girerek firmanın görünürlüğe ulaşacağı bir strateji çizer. Bu stratejinin aşamaları;

 • Pazar analizi ve hedef kitle analizi yapılır,
 • Rakip analizin de yapılmasıyla reklamda nelerden kaçınılması gerektiği ortaya çıkar,
 • Reklamın hangi dijital ortamda yayınlanacağı belirlenir,
 • Hedef kitlenin tüketeceği reklam içeriği üretilir,
 • Belirlenen dijital platforma uygun bir şekilde reklam yayınlanır,
 • Reklamın performansı ölçülür ve değerlendirilir,
 • Performans sonuçlarına göre bir sonraki reklam planlanır.

Bu aşamalardan geçerek hazırlanan inşaat reklamı pazarda görünür olmanızı sağlar. Potansiyel müşteriler tarafından görünen reklamınız inşaat faaliyetinizin;

 • Uygun maliyetli olduğuna,
 • Depreme karşı dayanıklılığına,
 • Sosyal imkanları barındırdığına,
 • Huzurlu bir yaşam ortamı sunduğuna dair ikna edici bir içerik olarak kabul edilir.

Reklamınızın bu farklı detayları taşımasını sağlayan dijital ajans sizi en iyi şekilde yansıtmak için çalışır. Duende Dijital, bugüne kadar imza attığı her inşaat reklamında güveni oluştururken firmanın bilinirliğini de inşa etti, etmeye devam ediyor.

İnşaat Reklamı İçin Neden Duende Dijital ile Çalışmalıyım?

Duende Dijital, inşaat sektöründe ihtiyaç duyduğunuz dijital desteği size sunar. İnşaat reklam ajansı olarak profesyonel bir hizmet veren Duende, reklamlarınızın yalnızca hedef kitlenize ulaşmasıyla sınırlı kalmaz. Reklamların aldığı etkileşimin takibini yapar ve bunu en iyi şekilde değerlendirir.

Kaliteli bir reklamın sırrının performans pazarlamada saklı olduğunu bilir. Bu yüzden reklamınızı en ideal dijital ortamda, en iyi versiyonu ile yayınlar. Reklam sürecinin başından sonuna kadar rol alan Duende Dijital, bir sonraki stratejiyi de sizin için planlar.

Analiz ve verilerle hareket eden Duende, inşaat reklamlarındaki tüm deneyimlerini kaliteyle harmanlayarak yeni reklamları hazırlar.

Reklam dünyasında başarı, Duende’de inşa ediliyor. Siz de bu başarıya ortak olmaya hazır mısınız?