Skip to main content

Prodüksiyon

Ürün ya da hizmet birden oluşmaz. Bunun için adım adım geçilen bir süreç vardır. Bu sürece prodüksiyon deriz. Pazarlanacak ürün ortaya çıkana kadar meydana gelen her aşama onun bir parçasıdır.

Bu kavramın en fazla hayat bulduğu alanlar film, televizyon programı, reklam filmi ve hatta tiyatro oyunlarının toplandığı sanat çeşitleridir. Bir ekrana yansıyan kısa veya uzun hikayelerin arka planında prodüksiyon hizmetleri bulunur.

Gelin bu süreci biraz daha detaylı inceleyelim.

Prodüksiyon Bilgilendirici İçerikler

Prodüksiyon Hizmetleri

Post Prodüksiyon Nedir? Aşamaları Nelerdir?

İlgi Çekici Reklam Filmi Çekimi Nasıl Olmalı?

Vaat: Prodüksiyon

Üretim için atılan her adım bizi başarıya ulaştırır, bu adımlar da prodüksiyon çatısında toplanır, kaynaşır. Nasıl mı? Hadi yandaki linke tıklayarak bunu öğrenelim.

Dönüşüm: Prodüksiyon Nasıl Yapılır?

Prodüksiyon için izlenmesi gerekilen yol belli. Ama bu demek değil ki biz özgün sesimizi katmayacağız. Tabi ki katacağız. Bunu nasıl yapacağımıza beraber bakalım.

Prestij: Biz Prodüksiyona Nasıl Yaklaşıyoruz?

Prodüksiyon aşamaları belli bir süreç. Fakat sürecin her noktasına kendi bakış açımızla dokunuyor, sizler için en özel formu oluşturuyoruz. Görmek ister misiniz? O zaman bizi izleyin.

Sık Sorulan Sorular

Prodüksiyon hizmetleri nedir?

Zihinde doğan fikrin çeşitli aşamalardan geçerek ürün haline gelmesini sağlayan hizmete prodüksiyon deriz. Bu hizmet ile fikriniz kitlelerin algılayacağı bir forma kavuşur, hayat bulur. Sağlam bir prodüksiyon kitleler tarafından görünebilir, tüketilen bir hale gelen fikri en kaliteli biçimiyle tüketiciye sunar. Prodüksiyon hizmeti fikrinizin zihninizdeki kadar etkileyici olmasını sağlar.

Prodüksiyon hizmetleri neleri içerir?

Bu hizmet fikriniz bedene kavuşurken geçilmesi gerekilen aşamaların hepsini içerir. Prodüksiyon hizmeti kapsamında senaryo oluşur. Pre-prodüksiyon (mekân belirlenmesi, araç gereç temini gibi) ayarlanır, ham film çekimi yapılır. Sonrasında ise post prodüksiyon aşamasında montaj, seslendirme, fon müziği gibi aşamalar gerçekleşir. Böylece fikrinizin somut hali size sunulur.

Prodüksiyon hizmetleri ne kadar sürer?

Prodüksiyon hizmetinin süresi hayat bulmasını istediğiniz fikre ve bu hayatın hangi türde olacağına bağlıdır. Uzun metrajlı bir film ile bir tanıtım filminin prodüksiyon süresi aynı değildir. Fakat zaman korkmanızı gerektirecek bir şey değildir. Çünkü bir ürün harcanan her dakika kalite olarak fikrinize işlenir.

Prodüksiyon hizmetleri için hangi ekipmanlar kullanılır?

Başarılı bir prodüksiyon hizmeti için uygun ekipmanların kullanılması şarttır. Kamera listenin başında gelir. Kameranın sabit durması için ise tripoda ihtiyaç vardır. Işık sistemi de bir çekimde gerekli olan ekipmanlar arasındadır. Ürünün niteliğine göre efekt makineleri de kullanılır. Post prodüksiyon aşaması için ise iyi bir yazılımı olan bir bilgisayar bulundurulmalıdır.

Prodüksiyon hizmetleri için neden bir ajansla çalışmalıyım?

Fikrinizin en etkileyici biçimde hayat bulmasını istiyorsanız onu işinin uzmanı bir ajansa emanet etmeniz gerekir. Bir ajansın size sunduğu hizmet fikrinizin değerini ortaya çıkartır. Biz de bunun için çalışıyoruz. Duende Dijital olarak ismimizdeki özgünlüğü prodüksiyon hizmetimizde de taşıyoruz. Fikrinize sahip çıkıyor ve onu gelişmiş prodüksiyon hizmetimizle sizin için baştan oluşturuyoruz.