Skip to main content

Sağlık Turizm Ajansı

Sağlık Turizm Ajansı

Sağlık turizmi, yükselen bir sektör olarak faaliyet gösteriyor. İnsanların daha uygun maliyetle daha kaliteli tedaviye ulaşmak için başvurdukları bu hizmet hem global hem de yerel bazda etkiye sahip. Rekabetin oldukça geniş olduğu bu alanda bir sağlık kuruluşunun kendini göstermesi için en ideal yardımcı ise sağlık turizmi ajansı olarak karşımıza çıkıyor.

İletişimin teknolojiye entegre olduğu dünyada ‘turizm’ yapmak için dijital kaynaklardan faydalanmak da bir zorunluluk haline geldi. Bu zorunluluğu en iyi ve etkileyici şekilde yerine getirecek olan da dijital ajanstır.

Dijital ajans desteği ile dünyanın farklı noktalarında olan sağlık turistlerine ulaşmak daha kolay hale gelir. Sağlık hizmetlerini turistlere tanıtmanın en pratik yolu olan dijital, inşa ettiği güven ile de bu sektörün dinamiğini korumasını sağlar.

Duende Dijital, sağlık turizmine ve dijital dünyaya hakim bir ajans olarak sağlık kuruluşlarının yanında. Eğer siz de sağlığın turizm dalında faaliyet gösteriyorsanız aradığınız destek Duende’de saklı.

Kendinizi global dünyaya nasıl tanıtacağınızı, hedef kitlenizin dikkatini nasıl çekeceğinizi ve hizmetlerinizi nasıl sunacağınızı Duende Dijital sizin için planlar. Dijitalde etkili bir kimliğe sahip olmanız için çalışan ajans sizin vazgeçilmez bir sağlık turizmi noktası olmanız için çalışır.

Pek çok ismin yarış halinde olduğu sağlık sektöründe parlamanın ve kendini kanıtlamanın en kolay yolu dijital dünyadır. İnsanların zamanının ciddi bir kısmını internette geçirmesi, bir hizmetten faydalanmadan önce onun dijital kimliğini incelemesi bu kolaylığı avantaj haline getirir. Sağlık turizm ajansı da bu avantajın planlamasını ve kontrolünü üstlenir.

Bu kontrolü en profesyonel şekilde sağlayan Duende Dijital’in desteği ile hangi dijital hizmetlerden faydalanabileceğinize birlikte bakalım.

Sağlık Turizmi ve Dijital

Uygun maliyet, kaliteli hizmet, turistlik gezi. Bütün bu imkanlar bir araya geldiğinde ortaya sağlık turizmi çıkar. Bu turizm dalının aktifliği ise dijital dünyadan geçer. Hangi tedavinin nerede ve hangi sağlık kuruluşunda daha iyi olduğunu öğrenmek isteyen sağlık turistinin yapacağı şey internete girip araştırma yapmaktır. Dolayısıyla sağlık turizm ajansını birçok sorumluluğu taşıyan, dijital kimliğinizi oluşturan bir yardımcı olarak kabul etmek mümkün.

Güvenin hakim olduğu sağlık turizminde bu ‘güvenilirliği’ sağlık turistine aktarmak için bütün dijital kaynaklardan faydalanmak gerekiyor. Sağlık turizmi ajansı da oluşturduğu stratejilerle bunu sağlıyor. Bu ajansın sunacağı dijital hizmetler;

  • Web Tasarım (UX/UI)
  • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
  • Sosyal Medya
  • İçerik Pazarlama
  • Reklam

Bu hizmetler bir markanın, bir sağlık kuruluşunun, internette görünürlük kazanması için kullanılır. Duende Dijital’in uzman bir biçimde sunduğu bu hizmetler sağlık turistlerine ulaşmanızı mümkün kılar.

Dijital ajans desteği ile sektörde yer almaya karar verdiğinizde size sunulacak olan dijital hizmetlerin ayrıntısına beraber göz atalım.

Sağlık Turizminde Web Tasarım

Dijital dünyaya dahil olmanın ilk adımlarından biri web sitesine sahip olmak. Sağlık turistlerinin araştırma yaparken karşılaşacağı web site sizin hakkınızdaki bilgileri düzenli bir biçimde sunar. Sağlık turizm ajansı, hizmetine sağlık kuruluşunun talebine göre web site oluşturarak başlar.

Bu web site kullanıcı deneyimine uygun olup markanın kimliğine göre bir tasarım taşır. Bu tasarım içinde ise sağlık kuruluşunun turizm kapsamında verdiği hizmetler ve detayları yer alır. İletişim kısmının da mevcut olduğu web sitenin çok dilli olması ise onun sağlık turizminde daha fazla öne çıkmasında yardımcı olur.

Duende Dijital, deneyimli bir ajans olarak yanınızda. Yapmış olduğu sağlık sitelerinin tecrübeleriyle sizin sağlık turizminde en fark edilir boyuta gelmenizde rol oynar.

Sağlık Turizm Ajansı ve SEO

Sağlık turistleri tarafından fark edilmek için SEO hizmetinden faydalanmanız bir şart. Web sitenizin potansiyel turistlerin önüne çıkmasını ve turistlerin burada yer alan bilgileri tüketmesini SEO hizmeti sağlar.

SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışması sitenizin ‘sağlığını’ denetler. Site içi ve site dışı olarak ayrılan bu çalışmaların amacı web sitenizin arama motorunda yüksek sıralamalara ulaşmasıdır. Bunun için de belli anahtar kelimeler çerçevesinde içerik çalışmaları yapılır.

Rekabetin yüksek olduğu sağlık turizminde öne geçmek, turistler tarafından tercih edilmek için dijital dünyada görünür hale gelmek önemlidir.  SEO sayesinde yakalayacağınız bu görünürlük pazardaki dinamiğinizi arttırır.

SEO çalışmaları konusundaki uzmanlığıyla size destek olan Duende Dijital, internette ihtiyacınız olan bilinirliği kazanmanız için çalışır.

Sosyal Medya ve Sağlık Turizmi

Sağlık turizm ajansı hizmetlerinden en büyük paydayı sosyal medya alıyor. Sosyal medya platformları kalabalık kitlesi ve çift yönlü iletişimi ile öne çıkan dijital ortamlardır. Bu ortamlarda sağlık kuruluşunun kendisini tanıtması ise onun yararınadır.

Sizi diğer sağlık kuruluşlarından ayıran bütün detayları sosyal medyada sergilemeniz mümkün. Sosyal medyadaki faaliyetleriniz müşteri güveninin oluşmasında etkilidir. Sunduğunuz tedavilerin sonucu, müşteri memnuniyeti gibi içerikler sosyal medya hesaplarında paylaşılır. Bu paylaşımlar müşterilerin olumlu yorumları ile taçlandığında ise sağlık turistinin ‘güvenebileceği’ bir imaj çizer.

Aktifliğin yüksek olduğu sosyal medyada bilinirlik yakalamak sağlık turizmi yapan kuruluşlar için artı puan. Ancak bu artıyı elde etmek için sosyal medya düzgün bir şekilde kullanılmalı. Dijital bir ajans da bu konuda alınabilecek en iyi desteği sunar.

Duende Dijital, sosyal medya yönetimindeki profesyonelliğini sağlık turizmi alanında da gösterir. Sağlık turizmi gerçekleştiren birçok kuruluş ile çalışan Duende Dijital sosyal medyayı yasal çerçevede kullanmayı da bilir.

Before – after paylaşımlarına ya da kan vs. gibi unsurların yer aldığı içeriklere dair dikkatli olan Duende, sosyal medyada sağlık turistinin güveneceği bir kimliğe imza atar.

Sağlık Turizminde İçerik Pazarlama

İçerik, sağlık turizm ajansı için özen isteyen bir detaydır. Hem SEO çalışmaları hem de sosyal medya için gereken içerikler kaliteli ve doyurucu bir şekilde oluşturulmalıdır.

Dijital ajansın sunduğu içerik pazarlama hizmeti çok dallıdır. Anahtar kelimelere odaklanarak hazırlanan blog içerikleri, sosyal medyada sunulacak görsel içerikler, sağlık kuruluşunu en iyi şekilde yansıtacak video içerikleri bu pazarlamaya dahil olur.

Sağlık turizm ajansı, ihtiyacınız olan her içeriği sizin için sağlar. Dijital dünyada güvenilir olduğunuzu kanıtlayacak içerikler Duende Dijital kalitesi ile hazırlanır.

Reklam ve Sağlık Turizmi

Sağlık turizmi, dünyanın farklı noktalarındaki insanlara hizmet veren bir sektör. Dolayısıyla hedef kitleye ulaşmak için sınırların olmadığı dijitalden faydalanmak bir zorunluluk. Dijital imkanlardan biri olan reklam da hedef kitleye mesajı aktarmanın en iyi yolu.

Farklı platformlarda yayınlanmak için hazırlanan reklamlar, sağlık kuruluşunun kampanyalarını sunmasına yardımcı olur. Sağlık turizminde tercih edilmeyi hedefleyen reklamlar etkileyici bir görsellik ile hazırlanır. ‘Turizm’ kapsamında olduğu için ise çok dilli bir anlatıma sahiptir.

Duende Dijital’in bugüne kadar hazırladığı her reklam hem sağlık kuruluşunun ilkelerini hem de sağlık turistini ikna edecek dokunuşları taşıdı. ‘Sağlık turizminde’ sizi fark edilir hale getirecek reklamları sunacak olan Duende Dijital ayrıca reklamınızın performansını ölçerek bir sonraki adımın çok daha kaliteli olmasını sağlar.

Sağlık turizm ajansı, hizmetin pazarlandığı bu sektörde öne çıkmanızda en büyük destekçinizdir. Dijital kaynakları ustaca kullanan Duende Dijital sayesinde sağlık turizminde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan dijital hizmet ne olursa olsun Duende bütün profesyonelliği ile sizinle.

Biz sağlık turizmine yeni bir soluk getirmeye hazırız. Peki ya siz?