Skip to main content

Müşteri iyidir, peki hep size gelen müşteri? İşte o çok daha  iyi.

Gözlerinizi kapatın ve okuyucunuzun / müşterinizin birden gülümsemeye başladığını hayal edin!

Üstelik bunu yaparken elindeki telefon ya da bilgisayar ekranında sizin web siteniz var! Daha da detaylandıralım bu hayali, sizin web sitenizin blog bölümünde geziniyorlar ve işte o satırlar onları gülümsetti. Tam 10 dakika yazınızı okuyup, çıkan bildirimde yazan “seni biraz tanıyor gibiyim bence bunu da sevebilirsin” yönlendirmesine tıkladılar. Bir diğer yazınızı okudular. Sonra alışveriş bölümden sepeti doldurdular. Ödeme adımından sonra bir şey daha yaptılar! İşte o şey şuydu;

Birlikte geçirdiğiniz birinci saatin sonunda mutlu ve kocaman gülümseyen bir yüzle sizi sık kullanılanlarına eklediler. Bildirimlerini açıp yeni yazılarınızı okumak, yeni ürünlerini almak için bir adım attılar. Nasıl bir duygu? Bu hayal size ne hissettirdi? Harika değil mi? Bu olabilir mi? Evet, kesinlikle oluyor!

Hepimiz web sitemize gelen ziyaretçinin orada kalmasını ve geçirdiği zamandan keyif almasını isteriz.  Ziyaretçiler ve potansiyel müşteriler için dijital yüzümüzün her alanı önemlidir. Blogları ele alarak ilerleyeceğimiz bu içerikte önem sırası yapmıyoruz.  Marka Bilinirliği Nasıl Arttırılır yazısını okuyarak bu alanda destek alabilirsiniz.

Bu blog web siteleri için de önemlidir, e-ticaret siteleri için de. Okuyucuyu / müşteriyi keyif alan müşteri haline dönüştürmek demek sadakatli bir kitle elde etmek demek! Biliyorum bunca zaman hep ezbere gidildi. Yazı yazıdır görsel görseldir denildi ve müşteriler hiç gülümsemedi, siz de kazanamadınız.

Kanca İlk Cümle Sistemi Nedir?

Kanca İlk Cümle Sistemi Nedir?

Gönderilerin en önemli kısmı kanca diye adlandırdığımız ilk cümlelerdir, müşterinizi kendinize çekmek için sadece üç saniyeniz var ve bunu ilk cümlede başarmak zorundasınız. Bu metnin başında size yaptığım gibi! Gözlerinizi kapatıp hayal kurmanızı istedim ve daha da öncesinde hiç gitmeyen müşterinin gizli sırrı – çok para kazandıracak formülü açıklıyoruz diye bir başlıkla sizi içeri çektim. Tahminlerime göre hala buradasınız ve metni okuyorsunuz. Merak etmeyin bunun nasıl yapıldığını da anlatacağım. Hadi bilme arzunuz sönmeden arzuları nasıl harekete geçireceğimizin tüyolarına geçelim!

Arzuları Harekete Geçir!

Reklamda, blogta, videoda, görselde her zaman birine sesleniyoruz, o birinin bizi görmesi ve ilgisini çekebilmek için her şey. Sonraki adımda satış veya kalıcı takip isteklerimiz var ama önce dikkat çekeceğiz. Bu yüzden madde 1#

Muhatap Alın!

Arzuları Harekete Geçir!

Okuyucu/ müşteri ile konuşun. Sen dili ya da siz dili kullanabilirsiniz ama mutlaka konuşun. Sırada madde 2#:

Soru Sorun!

Karşılıklı konuşmayı ve iletişimi başlatmak için sorulardan yararlanın. Örneğin;

-Daha fazla boş zamanın olsun istiyorsun değil mi?

-Ah, kim istemez!

-Senin için boş zaman yaratma taktiklerini derledim bunu seveceksin okumaya devam et.

-Hımmm edelim bakalım.

Tebrikler! Okunuyorsunuz! İlgi çekmeyi başardınız! Hadi madde 3#’e bakalım!

Heyecanı Arttırın!

Sadece 3 dakikada 20.000 dolar kazanmayı öğrenmek ister misiniz? Bu hepimizi heyecanlandırır değil mi? Bakalım neymiş dedi ve okuyucu geldi, tebrikler! Madde 4# de gelsin!

Bir Hikâye Anlatın!

Bir Hikâye Anlatın!

Bir Hikâye Anlatın!

Herkesin bir hikâye için vakti vardır. Üstelik iyi bir hikayeyse! Son maddemiz 5# hemen  aşağıda!

Hayal Ettirin!

Metnin başına dönüp bakın bakalım olmuş mu? Hala buradaysanız olmuştur bunu da cebe atalım ?. En başa doğru gidin demişken tüm bunları gerçekleştirmek için ihtiyacınız olanların listesini de vermeliyim diye düşünüyorum.

  • İyi bir web sitesi (gerçekten iyi)
  • İyi bir reklam stratejisi (akılda kalmak değil dile dolanmak gibi amaçlara hizmet eden)
  • İyi bir metin yazarı (onu ayrıca bulmanız biraz zor olabilir, her yere yazmıyorum 🙂
  • Sonrasında sihirli kelimeler ya da sadece Duende Dijital!

Şimdi iletişime geçin, sizin için neler yapabiliriz bir bakalım. Yeni bir hayal inşası için çok müsait bir gündeyiz, bu fırsat kaçmaz!